Game Mode radi po sličnom principu kao što radi Xbox One kada pokrenete igru, sve ostale aplikacije i procesi na računaru će se minimalizovati tako da se maksimalna količina resursa preusmeri ka samoj igri, što će učiniti da igre rade brže i bolje.
Čim uključite Game Mode u Windows-u, ponašanje operativnog sistema se menja. Windows ažuriranje više ne vrši instalacije novih upravljačkih programa, a Windows vas više ne obaveštava o predstojećim neophodnim ponovnim pokretanjem. Pored toga, CPU i GPU tretiraju sve pokrenute igre sa većim prioritetom, a Windows smanjuje resurse za procese koji se pokreću u pozadini.
Evo kako da omogućite - onemogućite Game Mode u Windows 10 i Windows 11.
Otvorite meni Podešavanja - Settings tako što ćete kliknuti na ikonu zupčanika u meniju Start. Možete jednostavno da ukucate „Podešavanja - Settings “ u meni Start da biste ga lakše pronašli.
Izaberite odeljak Igre - Gaming u meniju Podešavanja - Settings.
Idite do odeljka Režim igre - Game Mode na bočnoj traci.
Kliknite da biste uključili ili isključili Režim igre - Game Mode. Isključivanjem ćete osigurati da pozadinski procesi ne utiču na pokretanje igre.
Obavezno postavite prekidač na „Isključeno - Off“ tokom normalne upotrebe da biste postigli uravnoteženiju distribuciju performansi za svoje aplikacije.
Iako Režim igre - Game Mode neće napraviti ogromnu razliku za većinu PC igara, ako ste skloni velikom korišćenju aplikacija u pozadini ili koristite sistem lošije konfiguracije, Game Mode bi mogao biti koristan.
U istom prozoru se pojavljuje veza do podešavanja grafike. Tamo možete da podesite grafičke performanse za izabrane aplikacije.